می 29, 2024

روز ۲۰۰۰میلیارد تومانی بورس تهران /عبور شاخص از مرز ۲۸۴هزار واحدی

0

روز ۲۰۰۰میلیارد تومانی بورس تهران /عبور شاخص از مرز ۲۸۴هزار واحدی

شاخص بورس تهران با افزایش ۵۴۶۳ واحدی رکورد جدیدی ثبت کرد و عدد ۲۸۴ هزار و ۱۳۸ واحد را نشانه رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه، شاخص بورس تهران با افزایش ۵۴۶۳ واحدی رکورد جدیدی ثبت کرد و عدد ۲۸۴ هزار و ۱۳۸ واحد را نشانه رفت. شاخص هم وزن نیز با ۱۱۸۲ واحد افزایش به رقم ۷۸ هزار و ۹۸ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۰۷ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۵۷۴ هزار و ۴۷۵ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس با افزایش ۵۶ واحدی به عدد سه هزار و ۷۶۷ واحد رسید.

امروز با دست به دست شدن ۴ میلیارد و ۸۵۲ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۴۵۵ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲,۰۰۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای فولاد، فملی و فارس به ترتیب با ۶۶۱، ۴۳۳ و ۳۱۷ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل نمادهای اخابر، خودرو و تنوین به ترتیب با ۴۱، ۲۳ و ۲۲ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، فولاد و شپنا پربیننده‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، فلزات اساسی برترین گروه صنعت بود و صنایع شیمیایی و خودرو به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

بورس تهران هم زمان با سرعت انتشار گزارش ماهانه شرکت‌ها مجدداً رکورد جدیدی ثبت کرد و از ۲۸۴ هزار واحد فراتر رفت. به گفته بسیاری از کارشناسان روند رو به رشد شاخص بر اساس کاهش تنش‌های بین المللی، عملکرد مثبت شرکت‌ها و ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه شکل گرفته و این رشد ادامه دار است.

کد خبر 4707340

mehrnews.com/news/4707340

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *