می 29, 2024

تاثیر افزایش قیمت ها در ثبت نام عتبات/ اعزام گروهی اربعین نداریم

0

تاثیر افزایش قیمت ها در ثبت نام عتبات/ اعزام گروهی اربعین نداریم

مدیر عامل شرکت کارگزاران زیارتی استان تهران گفت: طبیعی است که افزایش نرخ ارز باعث ریزش ثبت نام تعدادی از زائران شده است.

حسین رضاییان در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد اعزام زائران به عتبات عالیات در ایام محرم توسط کارگزاری های زیارتی استان ها افزود: ثبت نام و اعزام زائران به عتبات عالیات و حج تمتع توسط کارگزاریها انجام می شود اما ثبت نام عمره در حیطه وظایف کارگزاری ها نیست و توسط سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری انجام می شود.

وی در مورد تاثیر افزایش نرخ ارز بر کاهش ثبت نام زائران عتبات عالیات گفت: طبیعی است که با افزایش نرخ ارز یک سری ریزش در ثبت نامها بوجود آید که این اتفاق نیز رخ داده اما ظرفیت های این دوره تکمیل شده است.

رضاییان با اشاره به اینکه نرخ سفرهای زمینی و هوایی حدود دو برابر افزایش یافته است، گفت: در گذشته نرخ سفر زمینی عتبات حداقل ۹۶۰ هزار تومان تا حداکثر یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود که در حال حاضر حداقل نرخ به یک میلیون و ۶۰۰ تا ۲ میلیون تومان رسیده است.

مدیر عامل شرکت کارگزاران زیارتی استان تهران تاکید کرد: هزینه سفر هوایی نیز در گذشته ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که این مبلغ هم اکنون به ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی در مورد اعزام زائران در اربعین گفت: در ایام اربعین اعزام گروهی نداریم فقط ویزا برای مشتاقان صادر می شود اما برای اعزامهای محرم ثبت نام انجام شده و ظرفیت خالی وجود ندارد.

کد خبر 4405689

mehrnews.com/news/4405689

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *