جولای 13, 2024

دومین شرکت کشتی‌رانی به قرارداد خود با شرکت نفت ونزوئلا پایان داد

0

دومین شرکت کشتی‌رانی به قرارداد خود با شرکت نفت ونزوئلا پایان داد

دومین شرکت کارگزاری کشتی‌رانی به شرکت ملی نفت ونزوئلا اعلام کرد که به علت تحریم‌های آمریکا، به قرارداد چارتری نفتکش‌های خود با این کشور خاتمه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، طبق گفته یک منبع آگاه و مستندات داخلی، دومین شرکت کارگزاری کشتی‌رانی به شرکت ملی نفت ونزوئلا اعلام کرد که به علت تحریم‌های آمریکا، به قرارداد چارتری نفتکش‌های خود با این کشور خاتمه می‌دهد.

شرکت آمریکایی مک‌کوئیلینگز، که چهار نفتکش را به صورت قراردادی در اختیار شرکت ملی نفت ونزوئلا قرار داده بود، در خاتمه دادن به قرارداد خود با ونزوئلا، به شرکت آلمانی پیمانکاری نفتکش، برنارد شولته ملحق شد که ۲۵ نفتکش خود را در اختیار شرکت ملی نفت ونزوئلا قرار داده بود.

دولت آمریکا از ماه ژانویه تحریم‌هایی را بر علیه ونزوئلا اعمال کرد تا درآمد نفتی دولت رئیس‌جمهور نیکلاس مادورو را محدود کند. آمریکا و ۵۰ دولت دیگر، مادورو را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسند.

خروج این دو شرکت بزرگ خدمات کشتی‌رانی از ونزوئلا، توانایی کشور برای عرضه نفت خام خود در بازارهای بین‌المللی را به شدت کاهش می‌دهد.

طبق مستندات رسیده به رویترز، مک‌کوئیلینگز تا زمان برداشته شدن تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا، در هیچ فعالیت کارگزاری کشتی‌رانی و خدمات چاتری مرتبط به شرکت ملی نفت ونزوئلا، شرکت نخواهد کرد.

مک‌کوئیلینگز در بیانیه خود اعلام کرد: ما به دور از مشکل کشتی‌رانی می‌کنیم و دیگر یک بشکه هم از آنجا منتقل نخواهیم کرد.

کد خبر 4569791

mehrnews.com/news/4569791

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *