می 29, 2024

بارندگی در شمال و شمال غرب/ گرد و خاک در شرق کشور

0

سازمان هواشاسی کشور اعلام کرده امروز و فردا در مناطق مختلف شمال و شمال غرب کشور شاهد بارش پراکنده باران خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشوردر گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: امروز شنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران، گاهی رعد و برق و در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، برخی نقاط استان‌های زنجان، قزوین، کردستان، خراسان شمالی، ارتفاعات رشته کوه البرز در استان‌های البرز، تهران و سمنان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

احد وظیفه افزود: شدت بارش‌ها امروز در استان گیلان و غرب مازندران است.

وی تصریح کرد: فردا یکشنبه از شدت بارش در غرب سواحل خزر کاسته شده و بارش‌ها متمایل به مازندران، گلستان و خراسان شمالی می‌شود و نیز در ساعات بعدازظهر در مناطق شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات البرز در استان‌ها تهران و سمنان رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزرش باد شدید پیش بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور بویژ منطقه زابل، شرق خراسان جنوبی و شرق کرمان وزش باد شدید و در برخی ساعات گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی شده است.

هوای تهران از امروز تا چهارشنبه صاف تا کمی ابری، همراه با وزش باد پیش بینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت در این بازه زمانی ۳۴ درجه سانتیگراد خواهد بود. شهر اهواز طی همین مدت در گرم‌ترین ساعات دمای ۴۷ درجه سانتیگراد را نیز تجربه خواهد کرد.

کد خبر 4707354

mehrnews.com/news/4707354

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *